Aby otrzymywać nasz newsletter podaj swój e-mail

KULTURA SOLIDARNOŚCI

 
 

WIADOMOŚCI

Klub Debaty Obywatelskiej - Pochwała Inteligencji w Wilanowie zaprasza na kolejne spotkanie 31.05.2016

2016-05-24

W imieniu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Kolegium Wigierskiego oraz Fundacji "SPES" zaproszamy Państwa do udziału  w uroczystej sesji Klubu Debaty Obywatelskiej „Pochwała inteligencji w Wilanowie", organizowanej z okazji 35 rocznicy śmierci ś.p. Prymasa Polski, ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego.
 

VII spotkanie Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci za nami

2016-05-17

Kolejne spotkanie Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci odbyło się w dawnym Kasynie Urzędniczym i poświęcone było pracom konserwatorskim II piętra łańcuckiego Zamku.
Po bardzo ciekawej części prelekcyjnej, podczas której konserwatorzy opowiedzieli o przeprowadzonych pracach renowacyjnych, goście przeszli na zamek, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć efekty prac.
 

Felerna demokracja - najnowszy artykuł prof. Antoniego Z. Kamińskiego

2016-05-17

Współcześni Polacy albo walczą o demokrację, albo jej bronią, lecz nie dyskutują o tym, czym demokracja na być. Indagowani wykręcają się sianem cytując Churchilla, że to niedobry ustrój, lecz dotąd nikt nie wynalazł lepszego. Fakt, że demokracji jest tyle, ile narodów, żyjących w tym ustroju – kilkadziesiąt. A chociaż są rozmaitej jakości, to znacząco różnią się od autorytaryzmu.

Pro Publico Bono wśród patronów 5 edycji konkursu Obserwatora Finansowego

2016-04-26

  owała 5. edycja konkursu „Gdyby to zależało ode mnie, to…” organizowana przez serwis ObserwatorFinansowy.pl należący do Narodowego Banku Polskiego.Wystartowała 5. edycja konkursu „Gdyby to zależało ode mnie, to…” organizowana przez serwis ObserwatorFinansowy.pl należący do Narodowego Banku Polskiego.Wystartowała 5. edycja konkursu „Gdyby to zależało ode mnie, to…” organizowana przez serwis ObserwatorFinansowy.pl należący do Narodowego Banku Polskiego.Wystartowała 5. edycja konkursu „Gdyby to zależało ode mnie, to…” organizowana przez serwis ObserwatorFinansowy.pl należący do Narodowego Banku Polskiego.Wystartowała 5. edycja konkursu „Gdyby to zależało ode mnie, to…” organizowana przez serwis ObserwatorFinansowy.pl należący do Narodowego Banku Polskiego.  

Wystartowała 5. edycja konkursu „Gdyby to zależało ode mnie, to…” organizowana przez serwis ObserwatorFinansowy.pl należący do Narodowego Banku Polskiego.

PARTNERZY