Aby otrzymywać nasz newsletter podaj swój e-mail

KULTURA SOLIDARNOŚCI

 
 

AKTUALNOŚCI

Do 30 czerwca obywatele mogę wskazać własne propozycje zmian. Trwa 5 edycja projektu „Gdyby to zależało ode mnie, to…”

2016-06-16

Z końcem czerwca br. upływa termin przyjmowania obywatelskich propozycji usprawnień funkcjonowania życia publicznego, realizowanego w ramach ogólnopolskiego projektu „Gdyby to zależało ode mnie, to…”. W założeniu organizatorów – serwisu ObserwatorFinansowy.pl i NBP – autorzy prac powinni wskazać problem trawiący polską dziedzinę życia społeczno-gospodarczego, by następnie zaprezentować najlepsze, ich zdaniem, rozwiązanie.

W Lubaczowie odbyło się II seminarium Akademii Dziedzictwa Kresów

2016-06-15

Po Krasiczynie, kolejnym miejscem prac Akademii Dziedzictwa Kresów stała się ziemia lubaczowska. Członkowie Komitetu Sterującego Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej i zaproszeni specjaliści spotkali się tym razem w Muzeum Kresów w Lubaczowie i pobliskiej Kresowej Osada w Baszni Dolnej.

Pakt Amsterdamski podpisany

2016-06-15

Ministrowie wszystkich państw członkowskich podpisali 30 maja Pakt Amsterdamski. Jest to dokument, w którym określone zostały kierunki rozwoju europejskiej polityki miejskiej w Unii Europejskiej.

 

 

 

Szereda – portrety arabów

2016-06-15

14 czerwca w Instytucie Europejskim w Łodzi odbył się wernisaż wystawy Sławomira Szeredy poświęcony tematyce koni czystej krwi arabskiej ze stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie.

 

 

 

PARTNERZY